הלוואה לכל מטרה

הלוואה לכל מטרה – למי ואיך?

הלוואה לכל מטרה הינה הלוואה לשימושים שונים שניתן לקחת על חשבון שיעבוד נכס מסוג נדל"ן.
ההלוואה ניתנת עד לגובה של 50% מערך הנכס הקיים בבעלות הלווה.
ההלוואה יכולה להינתן במקרים מסויימים עד לפריסה של מעל 15 שנה. שלא כמו הלוואה מסחרית הניתנת עד תקופה של 5-8 שנים, ההלוואה לכל מטרה בנוסף למשכנתא יכולה לגלם בתוכה החזרים נמוכים יחסית בשל הפריסה לשנים רבות.
ההלוואה יכולה גם לשמש לצורך החזר הלוואות אחרות שנלקחו.

היתרון של הלוואה לכל מטרה

יתרונה הגדול של ההלוואה לכול מטרה בשיעבוד הנכס הוא התנאים. בדר"כ ההלוואה נשאת ריבית יחסית נמוכה יותר מהריבית המתקבלת בהלוואות מסחריות למיניהן.
לרוב הבנקים יש מסלולים של ההלוואה של עד 100-150 אלף ₪ ללא שיעבוד נוסף על הנכס. כלומר הלוואה לכל מטרה ניתנת במיידית על חשבון שיעבודי המשכנתא הקיימת.

שימוש למגוון רחב של הוצאות חד פעמיות

ההלוואה לכל מטרה יכולה לשמש למגוון רחב של הוצאות חד פעמיות. מימון ארוע משפחתי (חתונה, בר-מצווה), רכישת ריהוט לבית, רכישת מכשירי חשמל לבית, מימון התקנת מערכת מיזוג גדולה, מימון מגוון טיפולים רפואיים החל מטיפולי שיניים מורכבים וכלה במקרים מורכבים יותר. יש לציין כי רכישת רכב לא נכלל בהגדרות הלוואה לכול מטרה. לצורך זה יש הלוואות ייעודיות מיוחדות.
ניתן לקחת את ההלוואה במסלולים זהים למסלולי המשכנתא ולפרוס את התשלומים החודשיים למספר שנים רב, כך שההחזר החודשי יהיה נמוך יחסית להלוואות אחרות הניתנות בבנקים לצרכים השונים.
יתרונה הגדול של הלוואה לכול מטרה הוא כאמור הפשטות בה ניתן לקחת אותה והאישור המהיר המתקבל ממנה, וכן התנאים והיכולת להחזירה בפריסה רחבה מאוד.

אנו עובדים עם כל הבנקים

שאלות ותשובות

בנושא הלוואה לכל מטרה

לצורך מה ניתן לקחת הלוואה לכל מטרה? מה גובה ההלוואה שאוכל לקבל?
הלוואה לכל מטרה הינה הלוואה הניתנת למגוון רחב של מטרות.
החל ברכישת נכס מחוץ לגבולות מדינת ישראל וריהוט הבית וכלה בטיפולים רפואיים היכולים להגיע למאות אלפי שקלים.
גובה ההלוואה הינו עד 50% מערך הנכס בבעלותינו.
בחישוב זה אנו צריכים להפחית את המשכנתא הקיימת.
האם אוכל לקחת הלוואה לכול מטרה לצורך כיסויי הלוואות אחרות שיש לי? שמעתי שהלוואה לכול מטרה בריביות טובות יותר מהריביות על המינוס?

להלוואה לכול מטרה יש 2 תנאים עיקריים:

1. הנכס המשועבד לבנק -שועבד בפחות מ50% משוויו.
2. יש ללקוחות יכולת החזר להלוואה הנוספת.
אם התשובה על שתי השאלות הללו חיובית, אין מניעה לקחת הלוואה לכול מטרה בשיעבוד נכס לצורך כיסויי הלוואות אחרות בתנאים נחותים.

לייעוץ ראשוני

רוצים לדעת עוד על הלוואות ומשכנתאות?