מהי משכנתא?

משכנתא

מהי משכנתא – משכנתא הינה הלוואה לטווח ארוך שנותן הבנק ובתמורה משעבד נכס מסוג נדל"ן. ההלוואה יכולה לשמש לצורך רכישת נכס למגורים או כהלוואה לכול מטרה לצורך שימושים שונים. בשני המקרים הבנק משעבד את הנכס כדי להבטיח את החזר ההלוואה.
הלוואת משכנתא הינה ההלוואה הרווחת בישראל לצורך רכישת נכס נדל"ן.

ההלוואה משלבת בתוכה פריסה ארוכה של החזרים ומשם מגיעה גם הפופולריות הגדולה בציבור. היכולת לקחת סכום גדול ולהחזיר בהחזר חודשי שניתן לעמוד בו, מביא את המשכנתא כהלוואה המועדפת לרכישת בית.

אך יש לשים לב גם לחסרונות

נקודת התורפה העיקרית היא שבכול טעות הכי קטנה בתמהיל ובריביות, ההפרש בין מה שיכולנו לשלם לבין מה שמשלמים בפועל הוא עצום.
היכולת להערך מבעוד מועד לתרחישים אפשריים היא היכולת לגדר את הסיכונים במשכנתא.
ייעוץ משכנתא ברמה גבוהה יכול לחסוך מאות אלפי שקלים שהיו משולמים ע"י הלקוחות בתקופה הארוכה של המשכנתא. בניית משכנתא נכונה תשמור על אינטרס הלקוח לאורך זמן.

משכנתא יכולה להיות עול כלכלי לא מבוטל, אך יכולה גם להיות הלוואה מגודרת היטב בה ללקוח יכולת שליטה ופרעון בצורה טובה ויעילה.
כאשר מדברים על כסף, זמן הוא שם המשחק. ככול שיש יותר זמן, ככול שהמשכנתא פרושה ליותר שנים, כך יש להתחשב ביותר גורמים המסכנים והיכולים להשפיע על התנהלות המשכנתא.

אל תתפשרו! יועץ טוב יכול לחסוך לכם המון כסף.

הלוואת משכנתא ניתנת למטרות הבאות

הלוואה לכול מטרה

שיפוץ או הרחבה של הנכס הקיים

רכישת קרקע לבניה עצמית

רכישת בית למגורים

סוגי משכנתאות

הלוואת זכאות

הלוואה הניתנת על ידי משרד השיכון לזכאים על פי הקריטריונים של משרד השיכון. הכספים מגיעים ממשרד השיכון ומוחזרים אליו. גובה ההלוואה תלוי בקריטריונים שהעמיד משרד השיכון וכוללים מספר אחים, תקופת שירות צבאי/אזרחי, שנות נישואין, מספר ילדים וכ'ו. ההלוואה ניתנת בתנאים של ריבית קבועה וצמודה למדד המחירים לצרכן וגובה הריבית נע בין 2%-4% תלוי מספר השנים והתקופה בה נלקחה ההלוואה.

משכנתא מכספי הבנק

מדובר על הלוואה שניתנת על ידי הבנק ומכספו. גובה ההלוואה תלוי בהחלטת הבנק ובכפוף להוראות בנק ישראל בדבר מתן הלוואת משכנתא. יש מגוון מסלולים בהם ניתן לקחת את ההלוואה וניתן להתאים את גובה ההחזר החודשי לרצון הלקוח ולמגבלות הנחיות בנק ישראל.

תהליך קבלת המשכנתא מתבסס על הסדר הבא

1. הגשת בקשה להלוואה וקבלת אישור עקרוני לקבלת ההלוואה מהבנק
2. בניית תמהיל נכון מיטבי ומתאים לצורכי הלקוח
3. ניהול מו"מ על התנאים לתמהיל שנבנה ללקוח מול הבנקים הרלוונטים
4. פתיחת תיק בבנק שנתן את ההצעה הטובה ביותר ללקוח
5. ביצוע הלוואה

אנו עובדים עם כל הבנקים

שאלות ותשובות

בנושא ייעוץ משכנתאות

מהי משכנתא?

משכנתא הינה הלוואה בשיעבוד נכס מסוג נדל"ן. מבחינת חוזק הביטחון – ברגע שהנכס משועבד לבנק, הבעלים לא יכול למוכרו ללא רשות הבנק.במצב בו הופסקו תשלומי ההלוואה, הבנק רשאי להתחיל בהליכים משפטיים למימוש הנכס ולמוכרו לצורך כיסויי ההלוואה.
בשל חוזק הביטחון הלוואת משכנתא נחשבת כנכס בעל סיכון נמוך עבור הבנק.

האם ניתן לקחת משכנתא על נכס קיים?

כן, ניתן לקחת הלוואה מסוג משכנתא על נכס קיים. אם הנכס לא משועבד או משועבד חלקית ניתן לקחת עליו סכום כסף לצורך מגוון של מטרות, החל מרכישת ריהוט לדירה ועד טיפולים רפואיים אם נצרך.

לייעוץ ראשוני

רוצים לדעת עוד על הלוואות ומשכנתאות?